Finlandia open 2016

Posledná zastávka na severe Európy- čakal ma Finlandia open 2016. Hrali sme v krásnom športovom stredisku Kisakalio neďaleko mesta Lohja- neďaleko Helsiniek. Turnaj je veľmi špecifický, hrá sa o každé miesto systémom na dve prehry. Tento systém teda každému garantuje minimálne 7 zápasov. S Ingom Péterom sme odohrali aj súťaž družstiev…

V družstvách sme narazili na neznámy tím Španielsko 4. Stretli sme sa proti Rodrigovi Canovi a vo veľkej forme hrajúceho Daniela Palaciosa. Ingo vyhral svoj prvý zápas po veľkom boji 3:2. Ja som v druhom zápase bol s Palaciosom viac menej vyrovnaný, duel dospel do piateho setu. V piatom sete som ale absolútne nechytil úvod a nemal som vôbec štastie, prehrával som 8:0. Snažil som sa bojovať, podarilo sa mi skorigovať stav na 8:10 ale na víťazstvo to nestačilo. Vo štvorhre nás Španieli úplne vymazali, a Ingo prehral s Palaciosom 3:1. Čiže so súťažou družstiev sme sa rozlúčili už po prvom kole.

V súťaži jednotlivcov som odohral veľmi veľa zápasov, tak by som svoje pôsobenie zhrnul celkovo- hoci sa mi bude veľmi zle písať :-) Tento turnaj akoby som nemal vôbec šťavu a ani životnú energiu. V prvých dvoch zápasoch som sa nedokázal ničoho chytiť, moje údery nemali absolútne razanciu. Prvé dva prehraté zápasy ma odsúdili hrať o úplne spodné miesta 97-128. Bolo veľmi ťažké sa motivovať, očakávanie som mal po veľmi dobre odohratom turnaji v Štokholme oveľa väčšie. Nakoniec som obsadil veľmi slabé 99. miesto, v pavúku o umiestnenie som prehral s Fínom Janim Jormanainenom. Proti nemu som už tento rok prehral druhý krát, stretli sme sa vo fínskej lige. Treba na tento turnaj zabudnúť a sústrediť sa na ďalšie. Prvá polovica sezóny pre mňa ešte ani zďaleka neskončila, budúci týždeň ma čaká kontrolný turnaj mužskej reprezentácie…

Pridávam ešte výsledky zo svojich zápasov zo súťaže jednotlivcov.