Tím Wega druhý po základnej časti

V nedeľu 19.2. nás čakalo posledné kolo základnej časti vo Fínsku. Na prvé miesto sme mali už len veľmi malú šancu, museli sme rátať so zaváhaním Tamperre proti PT Espoo a my sme museli vyhrať obidva zápasy minimálne 5:2. Úloha veľmi ťažká, čakali nás piaty TIP 70 a lídri PT 75. Na toto kolo sme dokonca nastupovali bez stabilnej trojky Akiho Kontalu, nahradil ho Estónec Rivo Saramäe.

V prvom zápase proti TIP 70 sme začali veľmi dobre, ja aj Ingo Péter sme si poľahky poradili so svojimi súpermi, následne na to ale prehral Saramäe. V mojom prvom zápase som hral druhý krát proti Tomovi Lundströmovi. Prvý zápas som sa poriadne vytrápil, odvracal som dokonca matchbally. Tentokrát som mal zápas úplne pod kontrolou, nerobil som chyby a bol som trpezlivý vo výmenách. V poslednom kole vyhral Ingo svoj zápas tiež pomerne ľahko a tak sme viedli 3:1. Ja som nastúpil proti jednotke TIP 70 Samulimu Soine. V prvom zápase som vyhral veľmi ľahko, čo ma trošku prekvapilo. Soine bol minulý ročník najlepší hráč tejto ligy. Vedel som že tento zápas bude iný a že si budem musieť dať pozor. Prvý set som získal v koncovke pre seba a druhý som s prehľadom vyhral 11:2. Myslel som si že sa Soine po druhom sete zlomí, no v treťom sete začal príjem servisu riskovať na 100%. Z každého servisu ma zostreľoval sendvičom a ja som prestal byť absolútne aktívny. Snažil som sa meniť servis, vytiahol som snáď všetko čo viem, no Soine vždy dokázal dobre zareagovať. Dva sety som prehral pomerne ľahko, v piatom sete sa hra konečne vyrovnala a do stavu 6:6 to bolo vyrovnané. Potom mi ale Soine ušiel a mne sa nepodarilo vrátiť do zápasu. Prehra veľmi mrzí, na vedľajšom stole prehral aj Saramäe, stav zápasu bol 3:3. Na prvenstvo v základnej časti sme už mohli teda zabudnúť. Do štvorhry sme ale s Ingom nastúpili motivovaný, chceme vyskúšať čo najviac vecí pred blížiacimi sa MSr a dobre sa zohrať. Myslím si že robíme snáď iba jedinú chybu, niekedy sa moc snažíme hrať silovo a tým sa ustrielavame. Pokiaľ sa ale sústredíme a nerobíme chyby, body získavame veľmi ľahko. V tejto štvorhre sme hrali dobre koncentrovaný každý nepárny set :) Možno sme sa až moc spoliehali na to, že sa Soine a Lundström porazia sami. Vždy ale keď bolo treba zabrať, tak sme sa sústredili a sety získali vždy pomerne ľahko.

Nechýbalo veľa a stále sme mohli bojovať o prvé miesto, žial, to sa nám nepodarilo. Vyhrať ale ďalší zápas pred play off je dobré pre celkovú psychiku mužstva.

Wega- TIP 70 4:3

V poslednom zápase základnej časti sme nastupovali proti víťazovi PT 75. Nešlo už síce o nič, druhú priečku sme mali na 100% istú a náskok PT 75 bol už nedotiahnuteľný. Napriek tomu sme si povedali, že by bolo dobré ich pred play off poraziť. V prvom kole Ingo Péter úplne zostrelil jednotku Tamperre Otta Teniläho 3:0. Súper mu snáď neuhral ani 10 bodov za celý zápas, bol úplne bezradný. Ja som na vedľajšom stole nastúpil už tretíkrát v sezóne proti Miikovi O’Connorovi. Zápasy boli vždy vyrovnané, inak tomu ani nebolo tentokrát. Začiatok lepší z mojej strany, v druhom sete zas O’Connor vytiahol nové servy a bolo vyrovnané. Tretí set doslova vydretý 12:10 v koncovke, vediem 2:1. No štvrtý set prehratý 11:6. Veľký problém mi robil príjem servisu, nikdy som nevedel či je servis polodlhý alebo krátky. V piatom sete som ale perfektne chytil úvod, pomohlo mi aj trošku štastie, viedol som už 8:1. Ale ako keby som vtedy zamrzol, od toho momentu som nedokázal spraviť absolútne nič. Prehral som 10 bodov v rade a stratil som úplne vyhratý zápas. Hlava tento moment absolútne nezvládla, bol som na seba veľmi nahnevaný. Našťastie moji spoluhráči vyhrali obidva zápasy, po prvom kole teda vedenie 2:1. Vo svojom druhom zápase som zvíťazil proti Mikovi Tuomolovi 3:1. Mal nebezpečné signály, pokiaľ ale loptu nedostal tam kam chcel bol polovičný. Naviac mu vadil aj vrchný servis. V druhom kole ale prekvapivo zaváhal Ingo Péter, podľahol dobre rozbehnutému Miikovi O’Connorovi 3:1 a Saramäe prehral s Ottom Teniläm 3:1. Nasledovala štvorhra, v ktorej sme boli s Ingom oveľa lepší, jeden set sme stratili len kôli vlastnej hlúposti a nekoncentrácii. Myslím si, že naša štvorhra je pred MSr veľmi dobrá a môžeme pomýšľať na vrchné priečky…

Nakoniec sa nám podarilo poraziť aj Tamperre, výhra 4:3 je dobrý výsledok, no nebyť dvoch zbytočných zaváhaní (hlavne toho môjho) mohlo to byť aj presvedčivejšie.

Wega- PT 75 4:3

Nakoniec sme skončili na druhom mieste tabuľky, hodnotiť to môžeme ako celkom dobrý výsledok. Môžeme sa pripravovať na play off, zatiaľ ale nevieme kto bude náš súper v semifinále, tento rok ešte nebol určený systém turnaja. Účastníci play off 2017 budú: PT 75, Wega, PT Espoo a LPTS.

Na prípravu na play off budeme mať minimálne dva mesiace. Veľmi sa na tento turnaj teším, play off v lige som ešte nikdy nehral. Tento víkend nás čaká výborne obsadená Grand Prix vo Švédskom Örebre, veríme, že sa tu dobre rozohráme pred mužskými MSr…

Posted in Aktuality, Blog, Liga, Muži, Zo sveta.